Таратур Форуми
Почетна | За нас | Контактирајте не
 
Quick Member Login:
Forgot password?
Forum Statistics:
Forum Members:
Total Threads:
Total Posts:


There are users
currently browsing forums.
You don't appear to be registered. Click here to register
Search the forums:
Старо 20-09-2008, 01:36 PM   #221
jadranka
Member
 
Зачленет: Mon Sep 2008
Мислења: 68
Зададено Читате ли?

Mоментално го читам Ошо- Книга за жената супер е ви го препорачувам ,посебно машките да ја прочитаат
__________________
Сега знам дека ништо не знам
jadranka е офлајн   Одговор со цитат
Старо 20-09-2008, 02:09 PM   #222
Stella
Moderator
 
 
Зачленет: Sun Jun 2008
Мислења: 3,287
Зададено Читате ли?

Цитат:
Напишано од Arkana10
зошто, не сакате романтизам?
а Гете?
јас спаѓам во оние поретките и го сакам Гете
Stella е офлајн   Одговор со цитат
Старо 20-09-2008, 05:09 PM   #223
Morbid
Moderator
 
 
Зачленет: Thu Jul 2008
Мислења: 4,250
Зададено Читате ли?

Цитат:
Напишано од Lilith
емо ? тој период ?
тоа беше на шега зашто нели тогаш имало ’светска тага‘ , „Среќата е таму каде што не сум“...
__________________
.
Morbid е офлајн   Одговор со цитат
Старо 21-09-2008, 06:45 PM   #224
nale
Senior Member
 
 
Зачленет: Wed Apr 2008
Локација: Домче
Мислења: 7,051
Зададено Читате ли?

Денес почнав да ја читам Вероника реши да умре
nale е офлајн   Одговор со цитат
Старо 21-09-2008, 06:58 PM   #225
Stella
Moderator
 
 
Зачленет: Sun Jun 2008
Мислења: 3,287
Зададено Читате ли?

Леле оваа Големиот Гејтзби никако да ја дочитам... мало книже а со денови ја влечам Нале, книгата инаку е многу убава
Stella е офлајн   Одговор со цитат
Старо 21-09-2008, 09:59 PM   #226
Рокси
Senior Member
 
 
Зачленет: Tue Jul 2008
Мислења: 7,093
Зададено Читате ли?

Цитат:
Напишано од nale
Денес почнав да ја читам Вероника реши да умре
И јас ја имам читано, само одамна беше то и не се секавам шо се работеше... ќе мојт да ме потсетиш?
__________________
So anytime somebody needs you,
Don't let them down although it grieves you,
Someday you'll need someone like they do,
Looking for what you knew.
Рокси е офлајн   Одговор со цитат
Старо 22-09-2008, 03:01 PM   #227
balAlajkA
Moderator
 
 
Зачленет: Wed Dec 2007
Мислења: 14,615
Зададено Читате ли?

добра книга нале...веќе видена..ама добра
__________________
Се што беше потребно, ние имавме - полни срца како полни револвери
balAlajkA е офлајн   Одговор со цитат
Старо 22-09-2008, 05:58 PM   #228
Trajanka
Moderator
 
 
Зачленет: Tue Feb 2008
Мислења: 24,983
Зададено Читате ли?

Вероника ... и јас ја читам ... добра е ...
__________________
Бурата прави дабовите да имаат подлабоки корења !!!
Trajanka е офлајн   Одговор со цитат
Старо 23-09-2008, 05:19 PM   #229
nale
Senior Member
 
 
Зачленет: Wed Apr 2008
Локација: Домче
Мислења: 7,051
Зададено Читате ли?

Ја почитав Вероника,добра е ...малку да те замисли за монотонијата на животот
nale е офлајн   Одговор со цитат
Старо 23-09-2008, 08:34 PM   #230
Stella
Moderator
 
 
Зачленет: Sun Jun 2008
Мислења: 3,287
Зададено Читате ли?

Големиот Гејтзби конечно ја завршив, не жалам за времето, супер книга е сега ја читам Најголемата тајна на светот од Ог Мандино, некако чуден ми е почетоков но ќе видиме...
Stella е офлајн   Одговор со цитат
Старо 25-09-2008, 12:02 AM   #231
Zaptija
Senior Member
 
 
Зачленет: Thu Apr 2008
Мислења: 2,952
Зададено Читате ли?

Македонски народни клетви од Марко Китевски. Тука имате клетви колкуа да сакате.
__________________
[size=13pt]Кто с меча к нам войдет от меча и погибнет на том стои и стояать Русская Земля.[/size]
Zaptija е офлајн   Одговор со цитат
Старо 25-09-2008, 02:04 AM   #232
nale
Senior Member
 
 
Зачленет: Wed Apr 2008
Локација: Домче
Мислења: 7,051
Зададено Читате ли?

Вечерва ја прочитав Крај реката Педра седнав и плачев....му приписнав на Коелјо
nale е офлајн   Одговор со цитат
Старо 25-09-2008, 10:21 PM   #233
Morbid
Moderator
 
 
Зачленет: Thu Jul 2008
Мислења: 4,250
Зададено Читате ли?

туку што завршив со две книги паралелно фантастични раскази и романтични раскази од Хофман(интересен е типов)
Сега ке и се нафрлам на Захир т.е. ке продолжам онаму кај што застанав
__________________
.
Morbid е офлајн   Одговор со цитат
Старо 25-09-2008, 10:31 PM   #234
bavarec
Member
 
 
Зачленет: Thu Sep 2008
Мислења: 40
Зададено Читате ли?

Со ова школово мора да читам англиски книги (мали)
Досега ги иам прочитано: Tales of Mystery and Imagination, Agatha Christie - woman of mysteries, Love or money? и Goodbye Mr. Hollywood
__________________
Македонија е наша заклетва
bavarec е офлајн   Одговор со цитат
Старо 25-09-2008, 11:31 PM   #235
Рокси
Senior Member
 
 
Зачленет: Tue Jul 2008
Мислења: 7,093
Зададено Читате ли?

Денес ја почнав “Степски волк“ од Хесе
__________________
So anytime somebody needs you,
Don't let them down although it grieves you,
Someday you'll need someone like they do,
Looking for what you knew.
Рокси е офлајн   Одговор со цитат
Старо 26-09-2008, 10:35 AM   #236
balAlajkA
Moderator
 
 
Зачленет: Wed Dec 2007
Мислења: 14,615
Зададено Читате ли?

Цитат:
Напишано од bavarec
Со ова школово мора да читам англиски книги (мали)
Досега ги иам прочитано: Tales of Mystery and Imagination, Agatha Christie - woman of mysteries, Love or money? и Goodbye Mr. Hollywood
аферим
__________________
Се што беше потребно, ние имавме - полни срца како полни револвери
balAlajkA е офлајн   Одговор со цитат
Старо 26-09-2008, 10:36 AM   #237
balAlajkA
Moderator
 
 
Зачленет: Wed Dec 2007
Мислења: 14,615
Зададено Читате ли?

Цитат:
Напишано од RockGirl
Денес ја почнав “Степски волк“ од Хесе
одличен избор Рокс

*******

ќе ја завршам ли некогаш `Глобализација`?
__________________
Се што беше потребно, ние имавме - полни срца како полни револвери
balAlajkA е офлајн   Одговор со цитат
Старо 02-10-2008, 11:24 PM   #238
Absolute
Moderator
 
 
Зачленет: Sun Jan 2008
Локација: Gradot na Racin
Мислења: 21,269
Зададено Читате ли?

11 минути...П.Коељо-вчера
Крај реката Педра седнав и плачев-денес
__________________
…Living my Life…
Absolute е офлајн   Одговор со цитат
Старо 03-10-2008, 09:57 AM   #239
Arkana10
Administrator
 
 
Зачленет: Mon May 2006
Мислења: 11,909
Зададено Читате ли?

Абсолут ти по една дневно, а?
*
не читам. Освен стручна литература и Дејвид ајк немам време за ништо
__________________
Зошто и што бојкотирам - клик
***
Bene Gesserit
Arkana10 е офлајн   Одговор со цитат
Старо 03-10-2008, 10:04 AM   #240
Lilith
Administrator
 
 
Зачленет: Mon Sep 2006
Локација: Constelation of Pegasus
Мислења: 19,056
Зададено Читате ли?

Цитат:
Напишано од Arkana10
не читам. Освен стручна литература и Дејвид ајк немам време за ништо
деновиве сум СКРОЗ таму! damn....дури не е здраво си мислам
__________________
>> I've grown certain that the root of all fear is that we've been forced to deny who we are. <<

Frances Moore Lappé


Lilith е офлајн   Одговор со цитат
Одговор

Алатки за тема

Правила на пишување
Ти не можеш да отвораш нови теми
Ти не можеш да одговараш на постови
Ти не можеш да постираш додатоци
Ти не можеш да ги едитираш твоите постови

BB кодот е вклучен/и
Смешковците се вклучен/и
[IMG] кодот е вклучен/и
HTML кодот е исклучен/и

Скокни до форум


Часовите се според зоната GMT +2. Времето сега е 07:19 PM.
Copyright ©2006 - 2014, Taratur.com