Таратур Форуми
Почетна | За нас | Контактирајте не
 
Quick Member Login:
Forgot password?
Forum Statistics:
Forum Members:
Total Threads:
Total Posts:


There are users
currently browsing forums.
You don't appear to be registered. Click here to register
Search the forums:

Таратур Форуми » Живот » Дом - Хоби - Миленици » Цвеќиња, двор, тераса, веранда

Одговор
 
Алатки за тема
Старо 29-02-2008, 09:03 AM   #1
Arkana10
Administrator
 
 
Зачленет: Mon May 2006
Мислења: 11,909
Зададено Цвеќиња, двор, тераса, веранда

значи еве ја пролетта на врата
темава е за сите што сакаат да се занимаваат со садење и пресадување на украсните цвеќиња и зеленило во двор, тераса, веранда и сл.
*
ние сме во стан па на балконот имаме лалиња, сега чекаме да расцветаат, пред некој ден купив едни мали како ружички, имаме зимзелени мали дрвциња.
планирам и некои други сега
фотографии кога ќе можам ќе ставам...
*
чекам истомисленици
__________________
Зошто и што бојкотирам - клик
***
Bene Gesserit
Arkana10 е офлајн   Одговор со цитат
Старо 29-02-2008, 12:20 PM   #2
узо
Administrator
 
 
Зачленет: Tue May 2007
Мислења: 46,940
Зададено Цвеќиња, двор, тераса, веранда

на тараса имаме саксии со цвеке мислам дека има петунии и сл , а има и босилек како се најед и размножи незнам но убваво мириса летно време , несакам цвекиња саксии низ дома ама се провира некое низ персти , од нив има бамбус , бенџамин , два кактуса и неки други две ама не знам како се викаат
__________________
сакам да сум она што бев , кога сакав да бидам она што сум
узо е офлајн   Одговор со цитат
Старо 29-02-2008, 03:05 PM   #3
Lilith
Administrator
 
 
Зачленет: Mon Sep 2006
Локација: Constelation of Pegasus
Мислења: 19,056
Зададено Цвеќиња, двор, тераса, веранда

Низ дома се мафтаат само кактуси,единствено тие преживуваат кај мене... А мирисот на дива маслина е единствениот што ми се свиѓа навистина...
__________________
>> I've grown certain that the root of all fear is that we've been forced to deny who we are. <<

Frances Moore Lappé


Lilith е офлајн   Одговор со цитат
Старо 29-02-2008, 05:13 PM   #4
vel_vi
Moderator
 
Зачленет: Mon Jan 2008
Мислења: 2,222
Зададено Цвеќиња, двор, тераса, веранда

Јас на балконите (едниот е 7 а другиот 6 метра) имам илјадници цвеќенца. Сите се гледаат и размножуваат сами и мајка ми ако дојде да ги среди. Инаку сум убиец и на пластични цвеќиња. Минам по крај нив и по 2 дена венеат а стварно многу ги сакам
vel_vi е офлајн   Одговор со цитат
Старо 01-03-2008, 10:27 PM   #5
Marbo
Senior Member
 
Зачленет: Mon Oct 2006
Мислења: 934
Зададено Цвеќиња, двор, тераса, веранда

И јас сум обожавател ама само на цветови не на зеленило ни гледам ни чувам цвеќиња,
на терасата останаа уште две три саксии и тие за грев се, по 2 цветчиња имаат
Marbo е офлајн   Одговор со цитат
Старо 01-03-2008, 10:31 PM   #6
kelaf
Moderator
 
 
Зачленет: Sat Nov 2007
Локација: Skopje -N.Lisice
Мислења: 4,701
Зададено Цвеќиња, двор, тераса, веранда

Секој ден ми викаат за цвекињата на тераса кутрите не можат од мене да просперираат од пепелта што и ја тресам од цигарите и пикавците еден ден мајками од седми ке ме фрли
kelaf е офлајн   Одговор со цитат
Старо 01-03-2008, 10:34 PM   #7
Marbo
Senior Member
 
Зачленет: Mon Oct 2006
Мислења: 934
Зададено Цвеќиња, двор, тераса, веранда

и јас истото го правам
Marbo е офлајн   Одговор со цитат
Старо 02-03-2008, 01:44 AM   #8
узо
Administrator
 
 
Зачленет: Tue May 2007
Мислења: 46,940
Зададено Цвеќиња, двор, тераса, веранда

ги фрлаш децата од 7 ми кат
__________________
сакам да сум она што бев , кога сакав да бидам она што сум
узо е офлајн   Одговор со цитат
Старо 02-03-2008, 10:05 AM   #9
Theomina
Senior Member
 
Зачленет: Sat Nov 2006
Мислења: 1,220
Зададено Цвеќиња, двор, тераса, веранда

Хехехе, чекам Аркана да прочита што сте напишале за цвеќињата, а тогаш...
Theomina е офлајн   Одговор со цитат
Старо 02-03-2008, 07:24 PM   #10
kelaf
Moderator
 
 
Зачленет: Sat Nov 2007
Локација: Skopje -N.Lisice
Мислења: 4,701
Зададено Цвеќиња, двор, тераса, веранда

Цитат:
Напишано од узо
ги фрлаш децата од 7 ми кат
буцкало
kelaf е офлајн   Одговор со цитат
Старо 02-03-2008, 11:45 PM   #11
Arkana10
Administrator
 
 
Зачленет: Mon May 2006
Мислења: 11,909
Зададено Цвеќиња, двор, тераса, веранда

Цитат:
Напишано од Lilith
Низ дома се мафтаат само кактуси,единствено тие преживуваат кај мене... А мирисот на дива маслина е единствениот што ми се свиѓа навистина...
мене и кактусите ми умираат
ама затоа имаме дива маслинка на балкон
и многу други да не кажам кој се грижи за нив
__________________
Зошто и што бојкотирам - клик
***
Bene Gesserit
Arkana10 е офлајн   Одговор со цитат
Старо 03-03-2008, 12:23 AM   #12
Marbo
Senior Member
 
Зачленет: Mon Oct 2006
Мислења: 934
Зададено Цвеќиња, двор, тераса, веранда

Цитат:
Напишано од узо
ги фрлаш децата од 7 ми кат
Marbo е офлајн   Одговор со цитат
Старо 03-03-2008, 09:07 AM   #13
Arkana10
Administrator
 
 
Зачленет: Mon May 2006
Мислења: 11,909
Зададено Цвеќиња, двор, тераса, веранда

вратете се на темата, стапчето е тука
__________________
Зошто и што бојкотирам - клик
***
Bene Gesserit
Arkana10 е офлајн   Одговор со цитат
Старо 03-03-2008, 10:59 AM   #14
узо
Administrator
 
 
Зачленет: Tue May 2007
Мислења: 46,940
Зададено Цвеќиња, двор, тераса, веранда

вчера генералка на тераса да може раат кафе да се пие
__________________
сакам да сум она што бев , кога сакав да бидам она што сум
узо е офлајн   Одговор со цитат
Старо 03-03-2008, 05:54 PM   #15
vel_vi
Moderator
 
Зачленет: Mon Jan 2008
Мислења: 2,222
Зададено Цвеќиња, двор, тераса, веранда

И јас вчера ја средив терасата и си засадив праска(калем). Со Абсолут ја сефтосавме и пиевме кафе и воодушевена е од моите самоникли зеленила. Сега ќе садам бегонии, мислам наскоро
vel_vi е офлајн   Одговор со цитат
Старо 03-03-2008, 11:51 PM   #16
узо
Administrator
 
 
Зачленет: Tue May 2007
Мислења: 46,940
Зададено Цвеќиња, двор, тераса, веранда

ние имаме петунии убави цветовиимаат а и цело лето цветаат
__________________
сакам да сум она што бев , кога сакав да бидам она што сум
узо е офлајн   Одговор со цитат
Старо 04-03-2008, 12:31 PM   #17
Arkana10
Administrator
 
 
Зачленет: Mon May 2006
Мислења: 11,909
Зададено Цвеќиња, двор, тераса, веранда

чекам фотографии
__________________
Зошто и што бојкотирам - клик
***
Bene Gesserit
Arkana10 е офлајн   Одговор со цитат
Старо 04-03-2008, 12:48 PM   #18
узо
Administrator
 
 
Зачленет: Tue May 2007
Мислења: 46,940
Зададено Цвеќиња, двор, тераса, веранда

здравје за некој месец
__________________
сакам да сум она што бев , кога сакав да бидам она што сум
узо е офлајн   Одговор со цитат
Старо 11-05-2008, 11:45 PM   #19
Arkana10
Administrator
 
 
Зачленет: Mon May 2006
Мислења: 11,909
Зададено Цвеќиња, двор, тераса, веранда

јас си ја средив терасата
имам цел куп расцветани темјанушки
__________________
Зошто и што бојкотирам - клик
***
Bene Gesserit
Arkana10 е офлајн   Одговор со цитат
Старо 12-05-2008, 03:28 PM   #20
Astra
Moderator
 
 
Зачленет: Thu Feb 2008
Мислења: 16,187
Зададено Цвеќиња, двор, тераса, веранда

Вел ви и јас сакам да видам слика од твоите цвеќиња.Обожавам тераси со цвеќиња како во Швајцарија и убаво уредени дворови. Не премногу натрупано, али да е убаво.
Дома имаме собни цвеќиња и нешто на терасата. Сакам цвеќиња ама немам живци да се грижаам за нив.
__________________
Once upon a time.....
Astra е офлајн   Одговор со цитат
Одговор

Алатки за тема

Правила на пишување
Ти не можеш да отвораш нови теми
Ти не можеш да одговараш на постови
Ти не можеш да постираш додатоци
Ти не можеш да ги едитираш твоите постови

BB кодот е вклучен/и
Смешковците се вклучен/и
[IMG] кодот е вклучен/и
HTML кодот е исклучен/и

Скокни до форум


Часовите се според зоната GMT +2. Времето сега е 10:13 AM.
Copyright ©2006 - 2014, Taratur.com