Таратур Форуми
Почетна | За нас | Контактирајте не
 
Quick Member Login:
Forgot password?
Forum Statistics:
Forum Members:
Total Threads:
Total Posts:


There are users
currently browsing forums.
You don't appear to be registered. Click here to register
Search the forums:
Старо 31-08-2008, 09:52 PM   #141
PERUN
Senior Member
 
Зачленет: Sat Nov 2007
Мислења: 4,579
Зададено Овошје...

Денеска од овошје јадев грозје, банани и лимон
__________________
Слава, кола, лова, пичиќи и дрога
PERUN е офлајн   Одговор со цитат
Старо 04-09-2008, 11:29 AM   #142
Arkana10
Administrator
 
 
Зачленет: Mon May 2006
Мислења: 11,909
Зададено Лимони

Обожавам лимони
така ги јадам. Денот го почнувам со свежо цеден лимон, без вода и шеќер, потоа пак ги мијам забите со чиста вода.
Сакам лимони во сок со цвекло и моркови.
__________________
Зошто и што бојкотирам - клик
***
Bene Gesserit
Arkana10 е офлајн   Одговор со цитат
Старо 18-09-2008, 09:36 AM   #143
Arkana10
Administrator
 
 
Зачленет: Mon May 2006
Мислења: 11,909
Зададено Овошје...

кое е најегзотично овошје што сте го пробале?
__________________
Зошто и што бојкотирам - клик
***
Bene Gesserit
Arkana10 е офлајн   Одговор со цитат
Старо 21-09-2008, 03:10 PM   #144
Minamina
Senior Member
 
 
Зачленет: Sun Mar 2008
Мислења: 1,685
Зададено Овошје...

не сум јадела егзотично овошје.
јас понекогаш пијам насабајле цеден лимон,мед и маслиново масло, многу дава енергија и е добро
Minamina е офлајн   Одговор со цитат
Старо 21-09-2008, 11:21 PM   #145
узо
Administrator
 
 
Зачленет: Tue May 2007
Мислења: 46,940
Зададено Овошје...

си јадев грозје
__________________
сакам да сум она што бев , кога сакав да бидам она што сум
узо е офлајн   Одговор со цитат
Старо 21-09-2008, 11:58 PM   #146
Stella
Moderator
 
 
Зачленет: Sun Jun 2008
Мислења: 3,287
Зададено Овошје...

Јадам овошје, посебно јаболка (се гледа дека сум тетовчанче ), а најубав вкус ми имаат вишните... обожавам вишни а да и лимони...
Stella е офлајн   Одговор со цитат
Старо 23-09-2008, 10:44 AM   #147
isidora
Senior Member
 
Зачленет: Fri Sep 2008
Мислења: 429
Зададено Овошје...

I jas jadam mnogu ovosje,limon,citron i grejfrut najmnogu,lubenica,kivi,visni,jagodi....banani ne sakam mnogu.
A sga otkako ostanav breena mislam deka poveke jadam ot poramo i ot bilo sto,isto i zelencuk, mislam deka zaradi toa ne se ppraviv mnogu
isidora е офлајн   Одговор со цитат
Старо 24-09-2008, 02:27 PM   #148
lavicaa
Senior Member
 
 
Зачленет: Tue Jul 2008
Локација: Скопје
Мислења: 4,064
Зададено Овошје...

Тетовското јаболко го има на помалку површини ...

Време е за берба на тетовското јаболко. Квалитетно е, а и родот е добар, велат производителите.
Тетовското јаболко е бренд кој треба да се заштити, велат производителите. Според нив, ова овошје, освен на домашните и на балканските трпези, треба да се најде и на европскиот пазар. Државата, според нив, треба да помогне и за одржлива цена.

Јас иако не сум....Тетовчанка....ама многу сакам ...јаболка.....
lavicaa е офлајн   Одговор со цитат
Старо 24-09-2008, 04:21 PM   #149
Astra
Moderator
 
 
Зачленет: Thu Feb 2008
Мислења: 16,191
Зададено Овошје...

Цитат:
Напишано од Arkana10
кое е најегзотично овошје што сте го пробале?
кокос, ананас, нешто со назив како змеј...незнам што, манго не јадев али пиев свеж сок, и беше прекрасно освежителен
__________________
Once upon a time.....
Astra е офлајн   Одговор со цитат
Старо 24-09-2008, 04:25 PM   #150
Trajanka
Moderator
 
 
Зачленет: Tue Feb 2008
Мислења: 24,983
Зададено Овошје...

ааааа а јапонска јаболка сигурно имате пробано ... киви , банана , кокос , ананас , авокадо , портокал , ...

Ми се допаѓа што почнаа да увезуваат разно разни овошја од секаде ... само начинот на кои се донесени е веќе друга тема , и во кои условисе зреени и колку е здраво сето тоа ...

__________________
Бурата прави дабовите да имаат подлабоки корења !!!
Trajanka е офлајн   Одговор со цитат
Старо 10-10-2008, 01:57 AM   #151
Stomatolog^
Senior Member
 
Зачленет: Wed Oct 2008
Мислења: 1,022
Зададено Овошје...

Па и не сум баш по овошјето....ама сега почнувам повеќе да го сакам . Сакам портокали,јаболка,киви,бан ни,праски и тоа
Не сакам дуњи,грозје,ребизли,јости,ј агоди,малини....
Stomatolog^ е офлајн   Одговор со цитат
Старо 10-10-2008, 06:30 PM   #152
Trajanka
Moderator
 
 
Зачленет: Tue Feb 2008
Мислења: 24,983
Зададено Овошје...

што се тоа јости
__________________
Бурата прави дабовите да имаат подлабоки корења !!!
Trajanka е офлајн   Одговор со цитат
Старо 10-10-2008, 07:23 PM   #153
Stomatolog^
Senior Member
 
Зачленет: Wed Oct 2008
Мислења: 1,022
Зададено Овошје...

претпоставував дека некој ќе праша
Меѓу грозје и ребизла...помало од грозје, а поголемо од ребизли...сите три не се убави
Stomatolog^ е офлајн   Одговор со цитат
Старо 10-10-2008, 08:09 PM   #154
Trajanka
Moderator
 
 
Зачленет: Tue Feb 2008
Мислења: 24,983
Зададено Овошје...

баш би сакала да пробам ...
__________________
Бурата прави дабовите да имаат подлабоки корења !!!
Trajanka е офлајн   Одговор со цитат
Старо 11-10-2008, 01:06 AM   #155
Stomatolog^
Senior Member
 
Зачленет: Wed Oct 2008
Мислења: 1,022
Зададено Овошје...

Ако сакаш грозје и ребизла , ќе сакаш и јости...јас ништо од тоа не сакам
Stomatolog^ е офлајн   Одговор со цитат
Старо 26-10-2008, 01:38 PM   #156
PERUN
Senior Member
 
Зачленет: Sat Nov 2007
Мислења: 4,579
Зададено Овошје...

Баш сега јадев нешто со изглед на праска.
Немате појма колку овде овошјето и зеленчукот се за нигде! Ни морковот имат вкус на морков, ни праската на праска, ни зелката на зелка, ни јаболкото на јаболко. Катастрофа. А ги гледаш, на пример, убај праски, големи, убо узреани, со очи да ги јајш. А ако ги затвориш очите и ако ти клает прааска в уста, немат да знајш што јајш, све дури не видиш дека е праска
__________________
Слава, кола, лова, пичиќи и дрога
PERUN е офлајн   Одговор со цитат
Старо 27-07-2009, 10:46 AM   #157
Arkana10
Administrator
 
 
Зачленет: Mon May 2006
Мислења: 11,909
Зададено Re: Овошје

да ја поткренам темава
деновиве само лубеници јадам...и уживам
__________________
Зошто и што бојкотирам - клик
***
Bene Gesserit
Arkana10 е офлајн   Одговор со цитат
Одговор

Алатки за тема

Правила на пишување
Ти не можеш да отвораш нови теми
Ти не можеш да одговараш на постови
Ти не можеш да постираш додатоци
Ти не можеш да ги едитираш твоите постови

BB кодот е вклучен/и
Смешковците се вклучен/и
[IMG] кодот е вклучен/и
HTML кодот е исклучен/и

Скокни до форум


Часовите се според зоната GMT +2. Времето сега е 08:32 PM.
Copyright ©2006 - 2014, Taratur.com