Таратур Форуми
Почетна | За нас | Контактирајте не
 
Quick Member Login:
Forgot password?
Forum Statistics:
Forum Members:
Total Threads:
Total Posts:


There are users
currently browsing forums.
You don't appear to be registered. Click here to register
Search the forums:

Таратур Форуми » Живот » Мода и убавина » Здолништа и фустанчиња

Одговор
 
Алатки за тема
Старо 10-09-2008, 05:21 PM   #61
Шмугле
Senior Member
 
Зачленет: Thu Jul 2008
Мислења: 1,915
Зададено Здолништа и фустанчиња


__________________
Јас сум манијакче мало девојче.<br />Низ охрид шетам, Каран и Тандер да ги манијачам...<br />[b]Don't give me politics... Don't give me any rules...Open a fucking beer and sing to this tune...PUNK'S NOT DEAD!
Шмугле е офлајн   Одговор со цитат
Старо 10-09-2008, 05:22 PM   #62
Ivanjushka
Senior Member
 
 
Зачленет: Tue Aug 2008
Мислења: 1,886
Зададено Здолништа и фустанчиња

Цитат:
Напишано од Шмугле

топ сееее
__________________
Soldier Of Love.
Ivanjushka е офлајн   Одговор со цитат
Старо 10-09-2008, 05:41 PM   #63
Ivanjushka
Senior Member
 
 
Зачленет: Tue Aug 2008
Мислења: 1,886
Зададено Здолништа и фустанчиња


фино накинџурени сукњи
__________________
Soldier Of Love.
Ivanjushka е офлајн   Одговор со цитат
Старо 10-09-2008, 05:45 PM   #64
arabela
Moderator
 
 
Зачленет: Wed Apr 2008
Локација: Венера
Мислења: 13,101
Зададено Здолништа и фустанчиња

носам секакви..ама најчесто мини...после ке ставам слики од мои омилени фустани и здолништа
__________________
Verba volant, scripta manent...
arabela е офлајн   Одговор со цитат
Старо 10-09-2008, 05:59 PM   #65
balAlajkA
Moderator
 
 
Зачленет: Wed Dec 2007
Мислења: 14,615
Зададено Здолништа и фустанчиња

кога станува збор за мини:


__________________
Се што беше потребно, ние имавме - полни срца како полни револвери
balAlajkA е офлајн   Одговор со цитат
Старо 10-09-2008, 08:45 PM   #66
Stella
Moderator
 
 
Зачленет: Sun Jun 2008
Мислења: 3,287
Зададено Здолништа и фустанчиња

Балалајка и овие и горниве долги се ствааааарно супер
Stella е офлајн   Одговор со цитат
Старо 11-09-2008, 03:49 AM   #67
B3liaL
Moderator
 
 
Зачленет: Mon Mar 2008
Локација: oh..rid
Мислења: 12,922
Зададено Здолништа и фустанчиња


__________________
I hate you lord, forgot I exist, resent your ways that will not be forgived, when I was born, marked with your cross, only to suffer and deal with my LOSS!!!
B3liaL е офлајн   Одговор со цитат
Старо 11-09-2008, 09:43 AM   #68
balAlajkA
Moderator
 
 
Зачленет: Wed Dec 2007
Мислења: 14,615
Зададено Здолништа и фустанчиња

Цитат:
Напишано од Stella
Балалајка и овие и горниве долги се ствааааарно супер
обожавам долги лелеави здолништа...тоа циганското ми е посебно прекрасно...
__________________
Се што беше потребно, ние имавме - полни срца како полни револвери
balAlajkA е офлајн   Одговор со цитат
Старо 11-09-2008, 09:52 AM   #69
Arkana10
Administrator
 
 
Зачленет: Mon May 2006
Мислења: 11,909
Зададено Здолништа и фустанчиња

носам и здолништа и фустани
најчесто во етно стил, макар што во последно време и поедноставни
1. здолништа носам до колена, некој ѕвонест крој и најчесто од џинс, памук и тоа сини и црни, макар што имам и во други бои, ги носам на старки или мартинси, немам некој женствен стил
2. Фустани - црни, едноставен крој, најчесто долги имам и 1 до колена
3. етно кошули ги носам како фустани во онаа валкано бела боја се
тие ми се наследство ама ги преправам по мое
*
за фотографии ќе почекате
__________________
Зошто и што бојкотирам - клик
***
Bene Gesserit
Arkana10 е офлајн   Одговор со цитат
Старо 11-09-2008, 02:55 PM   #70
balAlajkA
Moderator
 
 
Зачленет: Wed Dec 2007
Мислења: 14,615
Зададено Здолништа и фустанчиња

фустани од "Marchesa"..aх...
__________________
Се што беше потребно, ние имавме - полни срца како полни револвери
balAlajkA е офлајн   Одговор со цитат
Старо 11-09-2008, 04:26 PM   #71
Шмугле
Senior Member
 
Зачленет: Thu Jul 2008
Мислења: 1,915
Зададено Здолништа и фустанчиња

Цитат:
Напишано од Karan
Леле колку беа згодни Шкотите у килтовивееее Такви плавички мх мх ...

Сакам ваквооо
__________________
Јас сум манијакче мало девојче.<br />Низ охрид шетам, Каран и Тандер да ги манијачам...<br />[b]Don't give me politics... Don't give me any rules...Open a fucking beer and sing to this tune...PUNK'S NOT DEAD!
Шмугле е офлајн   Одговор со цитат
Старо 11-09-2008, 04:32 PM   #72
Рокси
Senior Member
 
 
Зачленет: Tue Jul 2008
Мислења: 7,093
Зададено Здолништа и фустанчиња

Цитат:
Напишано од Шмугле
Сакам ваквооо
И јас
__________________
So anytime somebody needs you,
Don't let them down although it grieves you,
Someday you'll need someone like they do,
Looking for what you knew.
Рокси е офлајн   Одговор со цитат
Старо 11-09-2008, 04:33 PM   #73
balAlajkA
Moderator
 
 
Зачленет: Wed Dec 2007
Мислења: 14,615
Зададено Здолништа и фустанчиња


леле и јас..од средно се кандисувам за вакво...
__________________
Се што беше потребно, ние имавме - полни срца како полни револвери
balAlajkA е офлајн   Одговор со цитат
Старо 11-09-2008, 04:35 PM   #74
Шмугле
Senior Member
 
Зачленет: Thu Jul 2008
Мислења: 1,915
Зададено Здолништа и фустанчиња

Море да најдам убав материјал... другото лесно е
__________________
Јас сум манијакче мало девојче.<br />Низ охрид шетам, Каран и Тандер да ги манијачам...<br />[b]Don't give me politics... Don't give me any rules...Open a fucking beer and sing to this tune...PUNK'S NOT DEAD!
Шмугле е офлајн   Одговор со цитат
Старо 11-09-2008, 04:52 PM   #75
Ivanjushka
Senior Member
 
 
Зачленет: Tue Aug 2008
Мислења: 1,886
Зададено Здолништа и фустанчиња

ееееее имам слично мислам исто во шарата со истите бои само друг е моделот
__________________
Soldier Of Love.
Ivanjushka е офлајн   Одговор со цитат
Старо 12-09-2008, 04:36 PM   #76
Ivanjushka
Senior Member
 
 
Зачленет: Tue Aug 2008
Мислења: 1,886
Зададено Здолништа и фустанчиња

__________________
Soldier Of Love.
Ivanjushka е офлајн   Одговор со цитат
Старо 12-09-2008, 04:38 PM   #77
B3liaL
Moderator
 
 
Зачленет: Mon Mar 2008
Локација: oh..rid
Мислења: 12,922
Зададено Здолништа и фустанчиња

__________________
I hate you lord, forgot I exist, resent your ways that will not be forgived, when I was born, marked with your cross, only to suffer and deal with my LOSS!!!
B3liaL е офлајн   Одговор со цитат
Старо 12-09-2008, 08:49 PM   #78
Morbid
Moderator
 
 
Зачленет: Thu Jul 2008
Мислења: 4,250
Зададено Здолништа и фустанчиња

хахахах колку ме потсеќа на сајберготик сукњана
__________________
.
Morbid е офлајн   Одговор со цитат
Старо 12-09-2008, 09:38 PM   #79
~Tattoo Beauty~
Senior Member
 
Зачленет: Mon Jan 2007
Мислења: 3,573
Зададено Здолништа и фустанчиња

~Tattoo Beauty~ е офлајн   Одговор со цитат
Старо 13-09-2008, 03:54 AM   #80
Ivanjushka
Senior Member
 
 
Зачленет: Tue Aug 2008
Мислења: 1,886
Зададено Здолништа и фустанчиња

Цитат:
Напишано од Morbid
хахахах колку ме потсеќа на сајберготик сукњана
па од таква страна и ја стаив
__________________
Soldier Of Love.
Ivanjushka е офлајн   Одговор со цитат
Одговор

Алатки за тема

Правила на пишување
Ти не можеш да отвораш нови теми
Ти не можеш да одговараш на постови
Ти не можеш да постираш додатоци
Ти не можеш да ги едитираш твоите постови

BB кодот е вклучен/и
Смешковците се вклучен/и
[IMG] кодот е вклучен/и
HTML кодот е исклучен/и

Скокни до форум


Часовите се според зоната GMT +2. Времето сега е 01:38 AM.
Copyright ©2006 - 2014, Taratur.com