Таратур Форуми
Почетна | За нас | Контактирајте не
 
Quick Member Login:
Forgot password?
Forum Statistics:
Forum Members:
Total Threads:
Total Posts:


There are users
currently browsing forums.
You don't appear to be registered. Click here to register
Search the forums:
Старо 15-08-2006, 11:30 PM   #1
Arkana10
Administrator
 
 
Зачленет: Mon May 2006
Мислења: 11,909
Зададено Свирите?

Некој инструмент посебно?
Сте се испробале како музичари?

Јас не, за жал, а сакав пијано...
__________________
Зошто и што бојкотирам - клик
***
Bene Gesserit
Arkana10 е офлајн   Одговор со цитат
Старо 16-08-2006, 04:43 AM   #2
dimos
Senior Member
 
Зачленет: Fri Jun 2006
Мислења: 1,129
Зададено Свирите?

Не,за жал,а сакам гитара,многу....
dimos е офлајн   Одговор со цитат
Старо 16-08-2006, 02:15 PM   #3
Lavot
Senior Member
 
 
Зачленет: Thu May 2006
Мислења: 4,602
Зададено Свирите?

и јас така....
едно време тропав...
тарамбука
__________________
Таратур
Lavot е офлајн   Одговор со цитат
Старо 16-08-2006, 07:48 PM   #4
Arkana10
Administrator
 
 
Зачленет: Mon May 2006
Мислења: 11,909
Зададено Свирите?

нема музиканти на форумов?
__________________
Зошто и што бојкотирам - клик
***
Bene Gesserit
Arkana10 е офлајн   Одговор со цитат
Старо 01-09-2006, 04:11 PM   #5
Kire
Moderator
 
Зачленет: Sat Jun 2006
Мислења: 1,574
Зададено Свирите?

ИМА МУЗИКАНТИ КАКО НЕМАЛО :
ПРИМЕР ЈАС :
1,ТРОПАМ НА МАСА
2,СВИРАМ СО УСТА
3,СВИРАМ СО СВИРЧЕ
4,СВИРАМ ПРЕД КОМПЈУТЕР(КО ЧЕ СЕ ДОСАДУВАМ) - МИСЛАМ ДОСАДА
5,....
СВИРАМ МНОГУ СВИРАМ .:lol: : :lol: :lol: : :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
НЕ ОЗБИЛНО ДА КАЖАМ .
РАБОТАМ СО СОФТВЕР ЗА МИКСАЊЕ - ОД 5-6 МИДИ И МП3 ФАЈЛА ПРАВАМ ЕДЕН - ДЕЦА :lol:
__________________
http://kirildimeski.wordpress.com<br /><br />software is like sex, it's better when it's free
Kire е офлајн   Одговор со цитат
Старо 24-03-2007, 09:31 PM   #6
Theomina
Senior Member
 
Зачленет: Sat Nov 2006
Мислења: 1,220
Зададено Свирите?

Цитат:
Напишано од Mama Види го мислењето
нема музиканти на форумов?
А колку пари давате?
Theomina е офлајн   Одговор со цитат
Старо 26-03-2007, 10:13 AM   #7
Arkana10
Administrator
 
 
Зачленет: Mon May 2006
Мислења: 11,909
Зададено Свирите?

зависи од репертоарот.
__________________
Зошто и што бојкотирам - клик
***
Bene Gesserit
Arkana10 е офлајн   Одговор со цитат
Старо 26-03-2007, 03:31 PM   #8
Jovanka
Moderator
 
Зачленет: Sun Sep 2006
Мислења: 4,854
Зададено Свирите?

свирам на клавир - ама само по слух...
__________________
Аlways look on the bright site of life!
Jovanka е офлајн   Одговор со цитат
Старо 25-07-2007, 08:23 AM   #9
dimos
Senior Member
 
Зачленет: Fri Jun 2006
Мислења: 1,129
Зададено Свирите?

Абе јас имам свирено,ама минато време,хармоника сајзер,како дете тоа...учев бас...не знам уште нешто,троав исто : : Имам слух ама немам нерви
dimos е офлајн   Одговор со цитат
Старо 25-07-2007, 04:41 PM   #10
узо
Administrator
 
 
Зачленет: Tue May 2007
Мислења: 46,940
Зададено Свирите?

почнав со часови хармоника ја научив билјана платно белеше и се откажав , после си играв со бубањ и се откажав
__________________
сакам да сум она што бев , кога сакав да бидам она што сум
узо е офлајн   Одговор со цитат
Старо 18-08-2007, 06:58 PM   #11
Zrakoprc
Member
 
Зачленет: Thu Aug 2007
Мислења: 54
Зададено Свирите?

Jas sviram na list od drvo ili hartija isto taka sviram i vo vrbovo svirce i tropam po porti i prozorci.
__________________
Ajde de...
Zrakoprc е офлајн   Одговор со цитат
Старо 29-05-2008, 07:58 PM   #12
Temenis
Senior Member
 
Зачленет: Fri Jan 2008
Мислења: 1,118
Зададено Свирите?

Ееееееееееееееееееееееј,с најдов интересна тема затуцана ваму на 4та страна.Сега морав да ја оживеам зш имат колку толку музичари на форумов.
Свирев 7 год виолина па ја остадов,па хармоника,сајзер,па гитара се префрлив и сега на крај фатив бас да свирам и дефинитивно останвам то да свирам или ако земам уште контрабас (ус овие инструменти свирев и некој помали како шо се блок флејта,кавал,усна хармоника и др.)

Имат и други музичари како шо се Пејџ,Каран(само да пејт знајт),Ристе_ох,Граведиггер Стојковски и други па нека напишат нешо за себе
Желим само да се свирам,да се откачим и то је све
__________________
zelim samo da sviram,da se otkacim i to je sve
Temenis е офлајн   Одговор со цитат
Старо 29-05-2008, 10:34 PM   #13
Karan
Moderator
 
 
Зачленет: Sat Oct 2007
Мислења: 10,376
Зададено Свирите?

не ми е јасно шо ме спомвиш мене ко јас од свирење ништо не знам
__________________
“Подобро ужасен крај отколку ужас без крај“
Груев Дамјан
Karan е офлајн   Одговор со цитат
Старо 30-05-2008, 01:04 AM   #14
PERUN
Senior Member
 
Зачленет: Sat Nov 2007
Мислења: 4,579
Зададено Свирите?

Завршив основно музичко на виолина, и убо свирев, ама прегруб станав ко за виолината и ја остадов. Инаку, тарабука матам од ко сум роден, и можам да се снајдам по слух со клавијатури
Инаку, најубо свирам на ѕвонче од точак
__________________
Слава, кола, лова, пичиќи и дрога
PERUN е офлајн   Одговор со цитат
Старо 30-05-2008, 01:10 AM   #15
Karpos4
Senior Member
 
 
Зачленет: Fri May 2008
Мислења: 1,771
Зададено Свирите?

свирам на свадби,на родендении на крштевки а и на гитара по малце(за моја душа)
__________________
Happines comes to those who smile!
Karpos4 е офлајн   Одговор со цитат
Старо 30-05-2008, 01:49 AM   #16
FiLiP
Moderator
 
 
Зачленет: Fri Oct 2007
Локација: Скопје, Македонија
Мислења: 4,425
Зададено Свирите?

растурам
__________________
Ви надевам тежок јарем - право на слобода,
во една рака трнлив венец и кама во другата.
FiLiP е офлајн   Одговор со цитат
Старо 30-05-2008, 07:51 AM   #17
LostSoul
Moderator
 
 
Зачленет: Mon Jan 2008
Мислења: 9,531
Зададено Свирите?

...На прсти,а и дувам во празни,полупразни шишиња.... ....
__________________
Е ајде де...
LostSoul е офлајн   Одговор со цитат
Старо 19-06-2008, 11:19 PM   #18
ThUnDeR
Senior Member
 
Зачленет: Thu Jan 2008
Мислења: 3,064
Зададено Свирите?

и јас ги следев стапките на Теменис само шо јас не останав на бас туку на пеење
а гледам дека го заборавиле нашиот најталентиран свирач на шише Каран толку од мене
__________________
Животот е игра која што треба само правилно да се изигра!!!!
ThUnDeR е офлајн   Одговор со цитат
Старо 19-06-2008, 11:21 PM   #19
Page
Senior Member
 
 
Зачленет: Sun Jan 2008
Локација: Мерси, од црвената страна
Мислења: 5,238
Зададено Свирите?

Thunder, добредојде, и не ми се вервит дека си ти
закон
__________________
ПЕП Гвардиола
Page е офлајн   Одговор со цитат
Старо 19-06-2008, 11:26 PM   #20
ThUnDeR
Senior Member
 
Зачленет: Thu Jan 2008
Мислења: 3,064
Зададено Свирите?

Добре ВЕ најдов Г-дине Пејџ
__________________
Животот е игра која што треба само правилно да се изигра!!!!
ThUnDeR е офлајн   Одговор со цитат
Одговор

Алатки за тема

Правила на пишување
Ти не можеш да отвораш нови теми
Ти не можеш да одговараш на постови
Ти не можеш да постираш додатоци
Ти не можеш да ги едитираш твоите постови

BB кодот е вклучен/и
Смешковците се вклучен/и
[IMG] кодот е вклучен/и
HTML кодот е исклучен/и

Скокни до форум


Часовите се според зоната GMT +2. Времето сега е 01:25 AM.
Copyright ©2006 - 2014, Taratur.com