Таратур Форуми
Почетна | За нас | Контактирајте не
 
Quick Member Login:
Forgot password?
Forum Statistics:
Forum Members:
Total Threads:
Total Posts:


There are users
currently browsing forums.
You don't appear to be registered. Click here to register
Search the forums:
Старо 02-10-2006, 10:33 PM   #1
Menderez
Senior Member
 
Зачленет: Sat May 2006
Мислења: 1,653
Зададено Гатанки/Брзозборки

Сега да не пишувам пак, мислев дека и овие работи треба да ги има, па пишувајте.
__________________
На оној што оди по патот што го сака, му растат крила. На оној што оди по патот што не го сака - КОПИТА.
Menderez е офлајн   Одговор со цитат
Старо 02-10-2006, 10:33 PM   #2
Menderez
Senior Member
 
Зачленет: Sat May 2006
Мислења: 1,653
Зададено Глава

злато, нозе блато.
- Што е тоа

Жито!!!
__________________
На оној што оди по патот што го сака, му растат крила. На оној што оди по патот што не го сака - КОПИТА.
Menderez е офлајн   Одговор со цитат
Старо 02-10-2006, 10:34 PM   #3
Menderez
Senior Member
 
Зачленет: Sat May 2006
Мислења: 1,653
Зададено Црн

тодор без коски.

- Што е тоа
__________________
На оној што оди по патот што го сака, му растат крила. На оној што оди по патот што не го сака - КОПИТА.
Menderez е офлајн   Одговор со цитат
Старо 03-10-2006, 09:02 AM   #4
Arkana10
Administrator
 
 
Зачленет: Mon May 2006
Мислења: 11,909
Зададено Гатанки/Брзозборки

(како дете за да кажам Р ме мачеа со една брзозборка)
Борче бие барабанче, а пак стара баба Мара Борчета го кара
ај да ве видам анбрзина кажете ја.
__________________
Зошто и што бојкотирам - клик
***
Bene Gesserit
Arkana10 е офлајн   Одговор со цитат
Старо 03-10-2006, 05:56 PM   #5
Jovanka
Moderator
 
Зачленет: Sun Sep 2006
Мислења: 4,854
Зададено Re: Црн

Цитат:
Напишано од Menderez
тодор без коски.

- Што е тоа
Чад??
__________________
Аlways look on the bright site of life!
Jovanka е офлајн   Одговор со цитат
Старо 03-10-2006, 08:23 PM   #6
Menderez
Senior Member
 
Зачленет: Sat May 2006
Мислења: 1,653
Зададено Re: Црн

Цитат:
Напишано од Jovanka
Цитат:
Напишано од Menderez
тодор без коски.

- Што е тоа
Чад??

ДА
__________________
На оној што оди по патот што го сака, му растат крила. На оној што оди по патот што не го сака - КОПИТА.
Menderez е офлајн   Одговор со цитат
Старо 03-10-2006, 08:33 PM   #7
Kire
Moderator
 
Зачленет: Sat Jun 2006
Мислења: 1,574
Зададено Гатанки/Брзозборки

Шарено стапче ко буре се тркала
__________________
http://kirildimeski.wordpress.com<br /><br />software is like sex, it's better when it's free
Kire е офлајн   Одговор со цитат
Старо 04-10-2006, 07:31 PM   #8
Ana-sk
Senior Member
 
Зачленет: Sat Sep 2006
Мислења: 330
Зададено Гатанки/Брзозборки

Еј ја знам една брзозборка за тие што незнаат Ш да изговорат:
Шест илјади,шестотини шеесет и шест шарени шишиња швепсхаха
__________________
Maybe for the world you are just someone, but for someone you are the whole world!
Ana-sk е офлајн   Одговор со цитат
Старо 24-02-2007, 04:28 PM   #9
Theomina
Senior Member
 
Зачленет: Sat Nov 2006
Мислења: 1,220
Зададено Гатанки/Брзозборки

Брзозборки:
На врв брда врба мрда.
Бел петел бела пепел преташе.
Се качило турче на криво крувче.
Theomina е офлајн   Одговор со цитат
Старо 24-02-2007, 04:31 PM   #10
Theomina
Senior Member
 
Зачленет: Sat Nov 2006
Мислења: 1,220
Зададено Гатанки/Брзозборки

„Еј ја знам една брзозборка за тие што незнаат Ш да изговорат:
Шест илјади,шестотини шеесет и шест шарени шишиња швепсхаха“
А ова многу ме потсети на Шеришките шамоубијци од шамоубиштвениот одред на Biggus Dickus, како беше...
Theomina е офлајн   Одговор со цитат
Старо 26-02-2007, 09:27 AM   #11
betty
Senior Member
 
Зачленет: Wed Feb 2007
Мислења: 287
Зададено Гатанки/Брзозборки

Петко плете плет,Петкоица меси леб,пушти Петре плет, за да јадеш леб
Толку се сеќавам ја имаше во прво или второ оделение ние кога учевме
__________________
so svoj kamen po glava
betty е офлајн   Одговор со цитат
Старо 04-03-2007, 11:52 AM   #12
Theomina
Senior Member
 
Зачленет: Sat Nov 2006
Мислења: 1,220
Зададено Гатанки/Брзозборки

I sell seashells on the sea shore
Theomina е офлајн   Одговор со цитат
Старо 04-03-2007, 06:46 PM   #13
Menderez
Senior Member
 
Зачленет: Sat May 2006
Мислења: 1,653
Зададено Гатанки/Брзозборки

Цитат:
Напишано од theom Види го мислењето
„Еј ја знам една брзозборка за тие што незнаат Ш да изговорат:
Шест илјади,шестотини шеесет и шест шарени шишиња швепсхаха“
А ова многу ме потсети на Шеришките шамоубијци од шамоубиштвениот одред на Biggus Dickus, како беше...
Навистина е многу смешно.
__________________
На оној што оди по патот што го сака, му растат крила. На оној што оди по патот што не го сака - КОПИТА.
Menderez е офлајн   Одговор со цитат
Старо 05-03-2007, 11:31 AM   #14
betty
Senior Member
 
Зачленет: Wed Feb 2007
Мислења: 287
Зададено Гатанки/Брзозборки

Еве една на дијалект- Под пут,над пут пупка цветала (пробајте да изговорите поради едначењето звучи многу јако)
__________________
so svoj kamen po glava
betty е офлајн   Одговор со цитат
Старо 30-05-2007, 05:19 PM   #15
узо
Administrator
 
 
Зачленет: Tue May 2007
Мислења: 46,940
Зададено Одг: Гатанки/Брзозборки

туре буре ваља була туре гура нити туре буре ваља ниту була туре гура
__________________
сакам да сум она што бев , кога сакав да бидам она што сум
узо е офлајн   Одговор со цитат
Старо 11-10-2008, 12:02 AM   #16
Morbid
Moderator
 
 
Зачленет: Thu Jul 2008
Мислења: 4,250
Зададено Гатанки/Брзозборки

вар варосано,ѕид ѕидосано,нигде ѕирка ни проѕирка
ќес к се?
__________________
.
Morbid е офлајн   Одговор со цитат
Старо 11-10-2008, 08:38 AM   #17
Trajanka
Moderator
 
 
Зачленет: Tue Feb 2008
Мислења: 24,983
Зададено Гатанки/Брзозборки

секој петок урда јадам.... брзо и без прекини ... пробајте ...
__________________
Бурата прави дабовите да имаат подлабоки корења !!!
Trajanka е офлајн   Одговор со цитат
Старо 11-10-2008, 11:45 AM   #18
Рокси
Senior Member
 
 
Зачленет: Tue Jul 2008
Мислења: 7,093
Зададено Гатанки/Брзозборки

шест чаши свеж швепс...

(изговори го да те видам )
__________________
So anytime somebody needs you,
Don't let them down although it grieves you,
Someday you'll need someone like they do,
Looking for what you knew.
Рокси е офлајн   Одговор со цитат
Старо 11-10-2008, 03:22 PM   #19
Morbid
Moderator
 
 
Зачленет: Thu Jul 2008
Мислења: 4,250
Зададено Гатанки/Брзозборки

црно мече газе пече(оваа гатанка од прво-второ одделение ја знам)
__________________
.
Morbid е офлајн   Одговор со цитат
Старо 12-10-2008, 05:34 PM   #20
ploca
Senior Member
 
Зачленет: Thu Jan 2008
Мислења: 6,473
Зададено Одг: Гатанки/Брзозборки

Цитат:
Напишано од узо
туре буре ваља була туре гура нити туре буре ваља ниту була туре гура
ова не можам да го прочитам, не изговорам, набрзина.
ploca е офлајн   Одговор со цитат
Одговор

Алатки за тема

Правила на пишување
Ти не можеш да отвораш нови теми
Ти не можеш да одговараш на постови
Ти не можеш да постираш додатоци
Ти не можеш да ги едитираш твоите постови

BB кодот е вклучен/и
Смешковците се вклучен/и
[IMG] кодот е вклучен/и
HTML кодот е исклучен/и

Скокни до форум


Часовите се според зоната GMT +2. Времето сега е 04:10 AM.
Copyright ©2006 - 2014, Taratur.com